Gmina Jasienica Rosielna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Jasienica Rosielna System gospodarowania odpadami Gospodarka odpadami Kolejny krok w kierunku edukacji ekologicznej

Kolejny krok w kierunku edukacji ekologicznej

Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

 

W ramach projektu „Wybieram.CzystePogorze.pl-eko-sieć w działaniu” na terenie naszej Gminy  20 listopada 2013r. została zorganizowana Eko-Olimpiada. Miejsce przeprowadzenia tych swoistych zawodów  ekologicznych był planowo Zespół Szkół w Bliznem , ale dzień przed olimpiadą- ze względu na awarię wodociągową w szkole -  zostało zmienione  na Zespół Szkół w Orzechówce. W  imprezie tej wzięło udział  100 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy oraz ich opiekunowie. 

Całą  imprezę poprowadzili przedstawiciele Fundacji  „Tradycyjna Zagroda” wraz z  trenerami  Stowarzyszenia EKOSKOP , którymi  byli m.im. wolontariusze z czterech krajów europejskich  oraz  harcerze z rzeszowskiego oddziału ZHP.

 

Uczestnicy Eko-Olimpiady  wcześniej przygotowali potrzebne rekwizyty (odpady)  m.in.  butelki PET, opakowania po płynnej żywności (np. typu TETRAPAK po sokach, mleku, itp.).

 

 Na  miejscu były już przygotowane przez organizatorów stanowiska do przeprowadzenia  różnorodnych konkursów m.in. „ do  wyławiania  śmieci z rzeki”, rozpoznawania rodzaju odpadów  i właściwej ich segregacji ,  zapoznanie się z długością okresu utylizacji  poszczególnych rodzajów odpadów, zagrożeniami jakie niesie niewłaściwe zagospodarowanie odpadów itp.

 

 

Zgromadzona młodzież miała  okazję do dobrej zabawy  ale przede wszystkim do nauki właściwych postaw  ekologicznych. Dopingowana przez swoich  opiekunów ( którzy również brali udział w konkursach)  oraz przez organizatorów osiągnęła bardzo dobre wyniki. Sześć najlepszych uczniów  otrzymało  wspaniałe nagrody rzeczowe , a wśród  kilkunastu pozostałych wylosowano  nagrody pocieszenia , którymi były m.in.  koszuli z logo Fundacji,  ekologiczne torby na zakupy, gry planszowe itp. Również gospodarz imprezy – Zespół Szkół w Orzechówce – otrzymał  prezent w postaci pomocy naukowych do  eko-lekcji.  Wszystkie nagrody i prezenty zostały ufundowane przez organizatorów Eko-Olimpiady.

 

 

Wszystkim którzy  przyczynili się  do zorganizowania tej imprezy składamy  serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że  trud włożony w  edukację młodego pokolenia nie pójdzie na marne i  swoje doświadczenia  przyniosą do domów  i podzielą się ze swoimi rodzinami.

 

 

 
Zmieniony: Czwartek, 05 Grudzień 2013 11:25  

Tu jesteśmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Urząd Gminy Jasienica Rosielna, 36-220 Jasienica Rosielna 240, powiat Brzozów, woj. Podkarpackie
tel./fax (13) 430 60 33, (13) 430 60 32, (13) 430 60 34, (13) 430 60 48
e-mail: urzad@jasienicarosielna.pl, www.jasienicarosielna.pl
konto bankowe: PBS Sanok O/Jasienica Rosielna nr k. 67 8642 1067 2009 6700 1704 0002
Urząd Gminy - NIP : 686-10-55-230, Gmina Jasienica Rosielna - NIP: 686-15-76-360