Gmina Jasienica Rosielna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Jasienica Rosielna

Przedsiębiorczość młodzieży gimnazjalnej z naszej gminy

Drukuj PDF

 

 

Informacja o działaniach młodzieży gimnazjalnej z naszej Gminy mającej na celu wzrost wiedzy na temat przedsiębiorczości.

 

„Konkurs Wiedzy o Bankowości”

 

Dnia 26 marca 2015 roku odbyła się w Oddziale Wiodącym Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Krośnie gala finałowa „Konkursu Wiedzy o Bankowości” organizowanego przez Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział w Domaradzu i w Jasienicy Rosielnej.

Od grudnia 2014 roku uczniowie siedmiu okolicznych szkół gimnazjalnych zdobywali w różnorodny sposób wiedzę na temat świata finansów i bankowości, co zaowocowało na spotkaniu finałowym.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie oceniana była wiedza teoretyczna, na podstawie testu pisemnego, do którego przystąpili uczestnicy. Dodatkowo punktowane były też elementy praktyczne, które biorący udział mogli zdobywać poprzez aktywne korzystanie z produktów bankowych.

Najlepsze klasy z danej szkoły, które przeszły do etapu II na gali finałowej miały za zadanie przedstawić prezentację multimedialną, oraz wzięły udział w quizie wiedzy. Finalnie komisja konkursowa dokonała wyboru zwycięzcy na podstawie zdobytej liczby punktów.

Miejsce I: Gimnazjum w Domaradzu – klasa III A

Miejsce II: Zespół Szkół w Jasienicy Rosielnej – klasa I B

Miejsce III: Zespół Szkół w Golcowej – klasa I

 

 Joanna Dudek, Bank PBS w Sanoku, Oddział Domaradz  

 

 


 

 

Program „Na własne konto” w Zespole Szkół w Jasienicy Rosielnej

Grupa 35 uczniów  klas II i III gimnazjum Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej w okresie ferii zimowych oraz w II semestrze bieżącego roku szkolnego uczestniczyła w realizacji ogólnopolskiego programu z zakresu przedsiębiorczości pt. „Na własne konto”. Projekt został przygotowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi Polskiej „Polska Wieś 2000” oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród uczniów gimnazjum z terenów wiejskich. Program „Na własne konto”, to dla młodzieży okazja do poznanie podstawowych zagadnień i pojęć z zakresu: marketingu i reklamy, inwestowania w działalność gospodarczą czy też przygotowania biznesplanów swoich przyszłych firm. Zajęcia prowadzone aktywnymi metodami, wzbogacone wyjazdami studyjnymi do banku i lokalnego przedsiębiorstwa okazały się na tyle interesujące, że ich efektem jest opracowanie tzw. Teczka Spółdzielni Uczniowskiej, która została wysłana na konkurs organizowany w ramach programu.

Uczniowie jasienickiej szkoły mieli okazję uczestniczyć w tego typu projekcie już po raz drugi. Braliśmy udział w I edycji (rok szkolny 2012/2013).W tym roku szkolnym w programie uczestniczy około 100 szkół z całej Polski, a w tym gronie tylko 6 szkół z terenu województwa podkarpackiego. Cieszy fakt, że uczniowie chętnie poświęcali swój czas wolny od zajęć lekcyjnych, żeby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

Nauczyciel odpowiedzialny za realizację projektu – Alicja Piegdoń

 

 

 

 

 

 

Zmieniony: Wtorek, 07 Kwiecień 2015 12:50  

Tu jesteśmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Urząd Gminy Jasienica Rosielna, 36-220 Jasienica Rosielna 240, powiat Brzozów, woj. Podkarpackie
tel./fax (13) 430 60 33, (13) 430 60 32, (13) 430 60 34, (13) 430 60 48
e-mail: urzad@jasienicarosielna.pl, www.jasienicarosielna.pl
konto bankowe: PBS Sanok O/Jasienica Rosielna nr k. 67 8642 1067 2009 6700 1704 0002
Urząd Gminy - NIP : 686-10-55-230, Gmina Jasienica Rosielna - NIP: 686-15-76-360